REKLAMA
Znaleziono 4459 wyników
Odcinek A4 Kraków – Katowice wraca do państwa. Zostanie poszerzony, a przejazd nim będzie darmowy!artykuł
Pokaż artykuł
Odcinek A4 Kraków – Katowice wraca do państwa. Zostanie poszerzony, a przejazd nim będzie darmowy!
Bardzo dobre wiadomości dla kierowców korzystających z autostrady A4, na odcinku pomiędzy Krakowem a Katowicami. Ministerstwo Infrastruktury nie planuje przedłużenia umowy z obecnym zarządcą, firmą Stalexport Autostrada Małopolska SA. A to oznacza, że ten odcinek tej jednej z najważniejszych dróg w Polsce będzie darmowy.
[Warszawa] Norweska spółka otwiera biuro w Warsaw Spireartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Norweska spółka otwiera biuro w Warsaw Spire
Norweska spółka Libertech Group podpisała umowę najmu na ponad 700 m kw. powierzchni biurowej w budy...
[Wrocław] Wrocławski deweloper sprzedaje biurowiec przy placu Jana Pawła IIartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Wrocławski deweloper sprzedaje biurowiec przy placu Jana Pawła II
Spółka i2 Development znalazła kupca na Nowy Alexanderhaus, czyli pierwszy budynek Bulwaru Staromiej...
[Dolny Śląsk] W Żarowie powstaną dwie nowe koreańskie fabryki automotive firmy KCPartykuł
Pokaż artykuł
[Dolny Śląsk] W Żarowie powstaną dwie nowe koreańskie fabryki automotive firmy KCP
Kolejny inwestor jest w trakcie budowy swojej fabryki w dolnośląskim Żarowie, na terenie tamtejszej...
[warmińsko-mazurskie] Linia 400 kV Ostrołęka – Olsztyn za ponad 425 mln złartykuł
Pokaż artykuł
[warmińsko-mazurskie] Linia 400 kV Ostrołęka – Olsztyn za ponad 425 mln zł
Spółka Polskie Sieci Elektroenergetyczne Operator rozstrzygnęła przetarg na budowę dwutorowej linii...
[warmińsko-mazurskie] 14 wykonawców chętnych do budowy DK-65 Gołdap – Kowale Oleckieartykuł
Pokaż artykuł
[warmińsko-mazurskie] 14 wykonawców chętnych do budowy DK-65 Gołdap – Kowale Oleckie
Do środy można było składać wnioski o dopuszczenie do udziału w przetargu na rozbudowę drogi krajowe...
W Ostródzie powstaje największy park handlowy w w województwie warmińsko-mazurskim [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Ostródzie powstaje największy park handlowy w w województwie warmińsko-mazurskim [FILM+WIZUALIZACJE]
W Ostródzie trwa budowa największego parku handlowego w województwie warmińsko-mazurskim. BIG Ostróda Power Center to wspólne przedsięwzięcie Acteeum Group i BIG Shopping Centers.
W Warszawie powstaje najwyższy ogólnodostępny taras widokowy w Unii Europejskiej [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie powstaje najwyższy ogólnodostępny taras widokowy w Unii Europejskiej [WIZUALIZACJE]
W sercu Warszawy, na szczycie najwyższego budynku Unii Europejskiej, powstaje miejsce, które redefiniuje sposób doświadczania miasta. Highline Warsaw to nie tylko punkt widokowy, ale przestrzeń, gdzie historia, nowoczesność i natura splatają się w unikalne doświadczenie. To harmonijne połączenie stało się inspiracją dla nazwy atrakcji, która wznosi stolicę Polski na jeszcze wyższy poziom, dostępny dla turystów i mieszkańców Warszawy już od tego lata.
Globalny koncern MAN Truck & Bus zainwestuje blisko 1,9 mld złotych pod Krakowemartykuł
Pokaż artykuł
Globalny koncern MAN Truck & Bus zainwestuje blisko 1,9 mld złotych pod Krakowem
Bardzo dobra informacja dla Polski, Małopolski i branży motoryzacyjnej w naszym kraju. Globalny koncern motoryzacyjny MAN Truck & Bus wyznaczył kolejne etapy w ramach realizacji strategii rozwoju „MAN2030+”. Do końca 2030 roku spółka planuje przeznaczyć kolejne blisko 1,9 mld złotych na inwestycje w zakładzie w Niepołomicach (woj. Małopolskie) w Polsce, tworząc podstawy do uruchomienia produkcji nowej generacji samochodów ciężarowych opartych na TRATON Modular System (TMS) - systemie, który zostanie wprowadzony w przyszłości.
Nowe nabrzeże w porcie Szczecin obsłużyło pierwszy statek artykuł
Pokaż artykuł
Nowe nabrzeże w porcie Szczecin obsłużyło pierwszy statek
Nowo wybudowane Nabrzeże Dąbrowieckie w porcie Szczecin obsłużyło pierwszy statek. Chemikaliowiec City Island zabrał na swój pokład blisko 18 tys. ton kwasu siarkowego.
Rembertów: powstaje wiadukt, rusza budowa tuneluartykuł
Pokaż artykuł
Rembertów: powstaje wiadukt, rusza budowa tunelu
Wiadukt nad linią kolejową i tunel mają usprawnić ruch w wiecznie zakorkowanym warszawskim Rembertowie. Prace przy pierwszej inwestycji idą pełną parą, druga ruszy jeszcze w tym roku.
Dino zainwestuje 420 mln zł w trzy nowe centra dystrybucyjne w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Dino zainwestuje 420 mln zł w trzy nowe centra dystrybucyjne w Polsce
Kolejne inwestycje Dino Polska. Właściciel sieci Dino zdecydował o budowie trzech nowych centrów dystrybucyjnych, których łączny koszt wyniesie około 420 mln zł. Centra powstaną w gminach Biała Piska (województwo warmińsko-mazurskie), Janów Lubelski (woj. lubelskie), Morawica (woj. świętokrzyskie) – podano w komunikacie.
OSM Piątnica zainwestuje ponad ćwierć miliarda złotych w Ostrołęceartykuł
Pokaż artykuł
OSM Piątnica zainwestuje ponad ćwierć miliarda złotych w Ostrołęce
Kolejna wielka inwestycja w branży mleczarskiej w Polsce. 3 października 2025 roku Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy otrzymała od Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (WMSSE S.A.) decyzję o wsparciu nowej inwestycji w ramach Polskiej Strefy Inwestycji, która zostanie zrealizowana w województwie mazowieckim.
Polski potentat mleczarski zainwestuje 262 mln złotych w Ostrołęceartykuł
Pokaż artykuł
Polski potentat mleczarski zainwestuje 262 mln złotych w Ostrołęce
Kolejna wielka inwestycja w branży mleczarskiej w Polsce. Tym razem w województwie mazowieckim. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy otrzymała od Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (WMSSE S.A.) decyzję o wsparciu nowej inwestycji w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
[wielkopolskie] 10, 9, 8…. wielkie odliczanie na Osiedlu Kalinowymartykuł
Pokaż artykuł
[wielkopolskie] 10, 9, 8…. wielkie odliczanie na Osiedlu Kalinowym
Kalbud Deweloper rozpoczął wielkie odliczanie. Na Osiedlu Kalinowym zostało ostatnich 10 gotowych mi...
[Wrocław] 120-metrowy komin elektrociepłowni idzie do rozbiórkiartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] 120-metrowy komin elektrociepłowni idzie do rozbiórki
Żelbetowy komin, pracujący od 46 lat we wrocławskiej elektrociepłowni, wkrótce zniknie z krajobrazu...
Grupa Arche rusza z rewitalizacją 10 zabytkowych obiektów w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Grupa Arche rusza z rewitalizacją 10 zabytkowych obiektów w Polsce
Niedawno Grupa Arche SA opublikowała coroczny raport, w którym wskazuje, że w 2022 r. osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości 495,2 mln zł, które zwiększyły się o 38,9 proc. w porównaniu do 2021 r. Zysk z działalności operacyjnej wyniósł 101,1 mln zł, czyli o 28,16 proc. więcej r./r. Natomiast zysk netto to 67,6 mln zł — wzrost o 21,14 proc. r./r. W ub.r. przychody z działalności deweloperskiej stanowiły 40,41 proc., a z działalności hoteli 48,45 proc. Pozostałe wpływy to sprzedaż prefabrykatów, mebli i gastronomia. W 2022 r. Arche sprzedała 317 lokali w tym 124 mieszkalne i 193 hotelowe.
[Jaworzno] Pierwsza galeria dopiero za dwa lataartykuł
Pokaż artykuł
[Jaworzno] Pierwsza galeria dopiero za dwa lata
Wraz z końcem 2012 roku rozpoczną się prace budowlane na terenach zlokalizowanych przy ulicy Rzemieś...
[Gdańsk] Nowe oblicze Politechniki Gdańskiej dzięki Inproartykuł
Pokaż artykuł
[Gdańsk] Nowe oblicze Politechniki Gdańskiej dzięki Inpro
Inpro SA dokonało kompleksowej renowacji wnętrza reprezentacyjnego holu Gmachu Głównego oraz bibliot...
[Warszawa] Fundusz inwestycyjny wprowadza się do Centrum Królewska w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Fundusz inwestycyjny wprowadza się do Centrum Królewska w Warszawie
Rockbridge Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA wynajęło 518 mkw. w Centrum Królewska. Właściciela...
REKLAMA